Tips

iMovie na iPhone 3GS oraz iPad1 bez JailBreak’a

Ta wiadomość ucieszy pewnie wszystkich, którzy kupili jakiś program, a potem okazało się, że nie są go w stanie zainstalować na wszystkich urządzeniach, ponieważ iTunes na to nie pozwala. Tak jest w przypadku iMovie oraz wielu innych aplikacji, które posiadają blokadę instalacji, a mogłyby działać na wielu innych urządzeniach bez problemu. Jednak próba zdjęcia zabezpieczenia przez edytowanie aplikacji wiązała się z problemami przy dodawaniu do biblioteki oraz z weryfikacją aplikacji (był wymagany JailBreak urządzenia oraz podmiana pliku odpowiedzialnego za weryfikację).

W/w zabezpieczenie dotyczy jednak tylko programu iTunes, więc wystarczy, że znajdziemy inne oprogramowanie, dzięki któremu będziemy w stanie zainstalować program na niewspieranym urządzeniu. I tu z pomocą przychodzi iPhone Configuration Utility wydany przez Apple do pobrania za darmo na ich stronie. Dzięki temu narzędziu możemy w łatwy, jak najbardziej legalny sposób, bez konieczności łamania systemu i utraty gwarancji ominąć tą uporczywą przeszkodę.

A więc do rzeczy:

1. Jeżeli jeszcze nie mamy, to kupujemy przez iTunes program iMovie (link: iTunes Store).

2. Pobieramy iPhone Configuration Utility v3.3 wydany przez Apple do pobrania za darmo na ich stronie (link: mac, win), przeprowadzamy instalację i uruchamiamy program.

3. W programie z listy po lewej stronie wybieramy Applications, następnie Add i wskazujemy ścieżkę do pliku iMovie.ipa – jeżeli spotlight nie jest w stanie tego pliku wskazać, to znajdziecie go tutaj: ~/Music/iTunes/iTunes Media/Mobile Applications.

4. Podłączamy „niewspierane” urządzenie do komputera i czekamy, aż pojawi się w programie na liście z lewej strony, po czym je zaznaczamy, w oknie głównym programu wybieramy zakładkę Applications, szukamy programu iMovie i klikamy Install koło nazwy aplikacji.
iMovie iPhone 3GS


5. W czasie instalacji na urządzeniu nie pojawi się żaden komunikat, gdyż nie przeprowadzamy synchronizacji. iPhone Configuration Utility może na chwile przestać odpowiadać, ale nie należy się tym przejmować. iMovie zajmuje ponad 70MB, więc instalacja nie powinna trwać dłużej niż jedną minutę.

6. Gotowe! Program działa bez problemów na iPhone 3GS oraz iPadzie pierwszej generacji, eksport plików również (co było problemem patch’owanych wersjach programu iMovie), synchronizacja z iTunes nie powoduje usunięcia programu itp.
iMovie iPhone 3GS